תעסוקה והשמה

ערב חג המולד 2014 מנתה הקהילה הנוצרית בישראל כ 163 אלף אזרחים. הצלחתם ניכרת כמעט בכל תחומי החיים ונתוניהם גבוהים מכל קבוצת מיעוט אחרת במדינה. מיעוט איכותי זה הוא בעל פוטנציאל אדיר לתרום לביטחון המדינה, לקידומה של הכלכלה והחברה הישראלית, ואף לייצוגה בגאווה רבה בחו"ל. חרף זאת עדיין קיימים פערים, חסמים ומכשולים שאותם יש לעבור.

במסגרת פורום גיוס העדה הנוצרית אנו פועלים לעידוד בני העדה להתנדב למערכות הביטחון השונות ולשירות הלאומי בתור חובה אזרחית גרידא, ומתוך רצון להשתלב בחברה, לתרום למדינה ולשמור על גבולותיה. פעילות הפורום מחזקת את תחושת שותפות הגורל בין הקהילה הנוצרית והחברה היהודית, ומנחילה ערכים של אחריות חברתית, ערבות הדדית ואזרחות אמתית ופעילה בקרב המתגייסים ומשפחותיהם.

נוצרים הבוחרים להתנדב לשירות צבאי ולאומי נוקטים בצעד אמיץ שיש בו משום הקרבה רבה שלהם ושל משפחותיהם. לא מעטים מבין אלו שהחליטו לעשות את המעשה האמיץ נתונים תחת לחצים כבדים מצד סביבתם הקרובה באזור מגוריהם ואף מנודים. בין היתר הם סופגים הסתה של ממש, איומים, חרמות על בתי עסק של משפחותיהם ואף אלימות פיזית של ממש נגד, נגדם המשפחות ונגד פעילי פורום גיוס העדה הנוצרית המעודדים את הגיוס.

נוסף לתופעה זו קיימים גם חסמים נוספים בקרב החברה הכללית והמעסיקים, הנובעים לעתים מפערי שפה ומסטיגמות שונות בשל שמותיהם, מקום מגוריהם ועוד.

הפורום פועל לטיפול וסיוע לצעירים וצעירות נוצרים בוגרי צבא ושרות לאומי בין היתר בתחומי ההשמה והתעסוקה. הפורום פועל לטובת צמצום פערים, התמודדות עם חסמים, העדפה מתקנת ייצוג הולם ומימוש הפוטנציאל של צעירים העדה הנוצרית מתוך מטרה לשלבם שילוב מלא בכל תחומי החיים בחברה הישראלית.

לפיכך פרויקט ההשמה והתעסוקה הוא אחד הכלים המשמעותיים שאיתם ניתן לסייע לצעירים הנוצרים לבנות את עתידם ולהשתלב, דבר שתהיה לו השפעה חיובית רבה על מדינת ישראל כולה.
סדנאות אימון אישי

בשנת 2016 נקיים בחסות הקרן לידידות שתי סדנאות אימון אישי וכישורי עבודה לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי:

מטרת הסדנאות:

  1. סיוע והכוונה לבני העדה המשתחררים משירות להשתלבות טובה בחיים האזרחיים.
  2. הכנה לשוק העבודה.
  3. דרכי התמודדות עם המורכבות בקהילה לאחר שירות צבאי/ לאומי.
  4. אימון אישי.

הסדנאות יועברו על ידי גורמים מקצועיים העוסקים בתחום.

סדנה מורכבת מחמישה מפגשים חד שבועיים, 3 שעות כל מפגש, בין 20-25 משתתפים.

במהלך השנה הראשונה של הפרוייקט יתקיימו 4 סדנאות. לצפייה בסילבוס הסדנה לחצו כאן.